Dzień: 1 lipca 2019

STRAŻACY PIELGRZYMOWALI NA ROZPOCZĘCIE WIELKIEGO ODPUSTU

Trzydziesty już raz na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego pielgrzymowali do Tuchowa strażacy. Podobnie jak w latach poprzednich nasi druhowie włączyli się w organizację i zabezpieczenie pielgrzymki. Tuchowscy strażacy przyjmowali przyjeżdżające delegacje na tuchowskim rynku a następnie wraz z policjantami z tuchowskiego komisariatu zadbali o bezpieczny przemarsz pocztów sztandarowych, orkiestr i delegacji do Bazyliki Mniejszej pw. N.N.M.P. Kolejna grupa naszych strażaków, wraz z druhami z Dąbrówki Tuchowskiej i Łowczowa zadbała o bezpieczeństwo uczestników bezpośrednio na dziedzińcu, gdzie odprawiana była eucharystia, a druhowie z OSP w Karwodrzy tradycyjnie już zorganizowali parking przy ul. Tarnowskiej dla pojazdów pożarniczych.

Read the Rest…