Pracowita służba na posterunku

Trzeci pożar w ciągu kilku godzin w Siedliskach k. Tuchowa odnotowali w swoich statystykach strażacy stacjonujący na Posterunku Czasowym Państwowej Straży Pożarnej w tejże miejscowości.

W pierwszym przypadku zgłoszenie dotyczyło niewielkiego pożaru drewnianego budynku gospodarczego, w drugim sadzy w kominie a trzecie pożaru, który wybuchł w kotłowni budynku mieszkalnego. Do tego to właśnie zdarzenia o 3:57 w nocy z piątku na sobotę (1/2.01) zadysponowano także tuchowskich strażaków samochodem GBARt (Man).

Jak się okazało, w wyniku niewłaściwego składowania materiałów łatwopalnych, zapaliły się rzeczy zgromadzone przy piecu węglowym centralnego ogrzewania.

Szybko opanowana sytuacja przez zawodowców i miejscowych druhów sprawiła, że po niespełna godzinie od wyjazdu do zdarzenia mogliśmy zgłosić powrót do bazy i gotowość do kolejnych w nowym roku interwencji, których oby było jak najmniej.