URODZINOWY PREZENT

Dokładnie dzisiaj, tj. 24 września mija 135 lat, gdy na posiedzeniu rajców miejskich w 1883 roku na wniosek Antoniego Foltyńskiego nastąpiło historyczne ”zawiązanie Straży ochotniczej pożarnej w Tuchowie”.

Pierwszym gościem urodzinowym w tym ważnym dla nas dniu był tajemniczy, czy jak kto woli była tajemnicza „Fabienne”, czyli … dynamiczny niż, który narobił sporo zamieszania w Europie, nam zaś zapewnił sporo pracy, podobnie jak strażakom OSP i PSP z innych jednostek na terenie Małopolski, którzy ponad 400 wyjeżdżali do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków wichur. 

Bilans naszych poniedziałkowych działań to 6 wyjazdów, z czego pięć interwencji było związane bezpośrednio z usuwanie skutków silnego wiatru a jeden z wyjazdów – o godzinie 13:01 – dotyczył dyspozycji dla SD-30 i związany był z koniecznością zabezpieczenia rejonu działania JRG 1 PSP w Tarnowie.  

W zakładce INTERWENCJE znajdują się informacje i odpowiedzi na pytania: co, gdzie i kiedy robiliśmy a poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z naszych dzisiejszych interwencji, które rozpoczęliśmy o godzinie 6:13. Dodatkowe zdjęcia można znaleźć na naszym profilu OSP KSRG Tuchów FB 
Comments are Closed