ŚWIĄTECZNE KLIMATY NA TUCHOWSKIM RYNKU

W minioną sobotę i niedzielę (22-23.12) na tuchowskim rynku odbyła się akcja „Sianko na stół wigilijny”, którą po raz szósty przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie. W tegorocznej akcji uczestniczyli członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz jednostki operacyjno-technicznej.

W sobotę naszą akcję rozpoczęliśmy o godzinie 8 a wspólnie z nami niespodzianki i atrakcje dla mieszkańców, którzy pojawili się na tuchowskim rynku, przygotowali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Oprócz sianka i gałązek świeżej jedliny, które można było otrzymać nieodpłatnie od strażaków, do mieszkańców trafiły pyszne pierniki oraz cukierki przygotowane przez młodzież i ich opiekunów ze szkoły a to wszystko okraszone świątecznymi życzeniami.

Niedzielny poranek przywitał nas nieprzyjemną pogodą, jednak to w żaden sposób nie zniechęciło nas do działań i na tuchowski rynek udaliśmy się o godzinie 9. Chwilę później, oprócz rozdawania sianka, wspólnie z pracownikami Domu Kultury w Tuchowie, rozpoczęliśmy przygotowania do „IV WIGILII NA TUCHOWSKIM RYNKU”, która miała być kulminacyjnym punktem minionego weekendu. Relacja z wigilii na profilu FB Domu Kultury w Tuchowie.

Tegoroczne zainteresowanie naszą akcją zdecydowanie przerosło nasze wyobrażenia, ponieważ po raz pierwszy w sześcioletniej już historii, w pierwszym dniu rozdaliśmy cały zapas sianka przygotowany (w ilości takiej samej jak w poprzednich latach) na tegoroczną akcję. Na szczęście, dzięki uprzejmości pana Jacka Tyrki, mogliśmy liczyć na świeżutką dostawę i wszyscy chętni otrzymali sianko także w niedzielę.

W podsumowaniu tegorocznej akcji nie może zabraknąć podziękowań dla wszystkich mieszkańców, od których usłyszeliśmy wiele podziękowań, życzeń pod naszym adresem. Serdecznie dziękujemy za życzliwość oraz każde ciepłe słowo skierowane do nas, które mogliśmy usłyszeć w miniony weekend.

Dziękujemy panu Jackowi Tyrce z Piotrkowic za nieodpłatne przekazanie siana oraz panu Grzegorzowi Gutowi z Mesznej Opackiej za gałązki jedliny.

W tegorocznej akcji uczestniczyli:

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA:

• BAKULIŃSKI Antoni;