NIESPOKOJNY I TRAGICZNY PRZEŁOM ROKU W POWIECIE TARNOWSKIM

Wyjątkowo tragiczny okazał się przełom 2018/2019. Najpierw 30 grudnia w wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Poręba Radlna, zginęło dwóch mężczyzn a w noc sylwestrową w pożarze domu w Pogórskiej Woli także dwie osoby poniosły śmierć.

Tuchowscy strażacy rozpoczęli tegoroczne uzupełnianie statystyk interwencji już 1. stycznia. O godzinie 16:12 dyżurny SKKM PSP w Tarnowie uruchomił syrenę w naszej remizie. Po zgłoszeniu gotowości otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do miejscowości Siedliska, gdzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Podobną dyspozycję otrzymali także zawodowcy z Siedlisk i miejscowi druhowie. W wyniku zdarzenia – zderzenia czołowego, w którym uczestniczyły samochody Ford i Audi, poszkodowane zostały dwie osoby (w tym dziecko), które zostały zabrane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Tuż po wypadku i w pierwszym etapie prowadzonych działań droga wojewódzka nr 977 była całkowicie zablokowana. Działania strażaków na miejscu zdarzenia zakończono po około 90 minutach.