ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ DRUGI W TUCHOWIE

Po udanym ubiegłorocznym debiucie, także w tym roku Tuchowianie postanowili wyruszyć w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym m.in. przez Dom Kultury w Tuchowie oraz obie tuchowskie parafie. Wśród współorganizatorów nie zabrakło także druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych (Tuchów, Meszna Opacka, Karwodrza, Piotrkowice) zlokalizowanych na terenie gminy Tuchów.  

Tuchowscy strażacy swoje zadania rozpoczęli o godzinie 9 od przygotowania placu na tuchowskim rynku, zorganizowania przejezdności ulicy Jana Pawła II a także pomocy w odśnieżeniu placu na parkingu przy ulicy Wysokiej (gdzie odbyła jedna z odgrywanych przez uczniów szkoły podstawowej scen). Po zakończeniu nabożeństwa w kościele św. Jakuba, od godziny 11 strażacy, wspólnie z policjantami tuchowskiego komisariatu oraz tarnowskiej drogówki, zadbali o bezpieczeństwo uczestników a także kierowców poruszających się po drogach na trasie przemarszu orszaku. 

O godzinie 13 oba zastępy (SLRR) zakończyły działania i wróciły do tuchowskiej remizy. 

Szczegóły (informacje i fotorelację) na temat tegorocznego Orszaku Trzech Króli można znaleźć na tuchow.pl . Zapraszamy. 

 
Comments are Closed