ZADYMIENIE W BUDYNKU WIELORODZINNYM

W niedzielne (13.01) przedpołudnie, kilka minut przed godziną 11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ulicy Reymonta. 

Zgodnie z obowiązującymi procedurami natychmiast na miejsce zadysponowano odpowiednie siły i środki straży pożarnej. Z tuchowskiej remizy do zdarzenia wyjechał zastęp samochodem GBARt (Man), z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach również GBARt a także ciężki samochód (GCBARt) z JRG 2 PSP w Tarnowie. Ze względu na trwającą od listopada ub.r. poważną awarię samochodu – drabiny, będącej na wyposażeniu tuchowskich strażaków, do zdarzenia z JRG 1 PSP w Tarnowie wyjechał samochód SCD-37 (drabina). Dyspozycję wyjazdu otrzymali również druhowie z Karwodrzy a także policjanci z tuchowskiego komisariatu. Po przyjeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, wykonanych pomiarach przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego, nie stwierdzono zagrożenia powodującego konieczność ewakuacji mieszkańców bloku.  

Prawdopodobną przyczyną wyczuwanego przez mieszkańców niepokojącego zapachu był dym z komina, który został w wyniku podmuchów wiatru wtłoczony do otworów wentylacyjnych i klatki schodowej. Kolejne wykonane pomiary również nie wskazały zagrożenia, w związku z tym kilka minut po godzinie 12 wszystkie zastępy wróciły do swoich remiz.  
Comments are Closed