WSPOMNIENIE LETNIEGO OBOZU MDP

W sobotnie (16.02) popołudnie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej Opackiej odbyło się spotkanie integracyjne dla uczestników GMINNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO MDP, który w terminie 13-24 sierpnia 2018 roku został zorganizowany w Jodłówce Tuchowskiej przez tuchowskich strażaków. Na zaproszenie organizatorów czyli druhów z OSP w Tuchowie i OSP w Mesznej Opackiej, pozytywnie odpowiedziało i przyjechało do Mesznej 37 młodych druhów oraz 7 członków kadry, w tym zaproszeni goście – kierownik oraz wychowawcy grupy z gminy Ryglice. 

Ze względu na trwającą do godziny 19 żałobę narodową pierwotny plan i program spotkania został zmodyfikowany i podzielony na dwie części. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i każdy z młodych druhów trafił do takiej, do której należał podczas obozu. Po przywitaniu uczestników spotkania uszanowano obowiązującą żałobę narodową i chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego premiera Jana Olszewskiego. Kilka słów wprowadzenia i dokładnie tak, jak podczas obozu, dowódcy drużyn zostali zobowiązani do wyznaczenia dyżurnych, których zadaniem było przygotowanie sali do wspólnego posiłku. Uczestnicy spotkania usiedli do wspólnego ciepłego posiłku przygotowanego przez organizatorów a następnie młodzież, wraz z opiekunami przeszła na drugą salę, gdzie po raz pierwszy uczestnicy mogli zobaczyć specjalnie przygotowany na tę okazję film, w którym wykorzystano materiały nakręcone podczas obozu. Na zakończenie tej części wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali prezent tj. specjalnie przygotowaną dla nich, limitowaną edycję filmu w wersji DVD. Kilka słów do uczestników skierowali także organizatorzy a dowódcy grup drugi raz zobowiązani zostali do wyznaczenia dyżurnych, którzy ponownie musieli przygotować salę do posiłku. Tym razem na stołach pojawiły się słodkości i napoje. Uczestnicy obozu zostali także poproszeni o napisanie w kilku słowach, na przygotowanych karteczkach, jak wspominają ubiegłoroczny obóz. Ostatnim punktem sobotniego spotkania była zabawa, która rozpoczęła się kilka minut po godzinie 19. 

Wczorajsze wspomnienia, uśmiechy, żarty, tańce, zabawy i ot takie po prostu zwykłe pogaduszki potwierdziły, że na kilka godzin udało się nam przywrócić ubiegłoroczną atmosferę GMINNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO MDP (o którym szczegółowo informowaliśmy TUTAJ). Z ust uczestników usłyszeliśmy także, że pomysł organizacji spotkania spotkał się z aprobatą i nadzieją, że nie będzie to ostatnie tego typu spotkanie. Czy tak będzie? Czas pokaże.

W imieniu organizatorów wczorajszego spotkania serdecznie dziękujemy młodym druhom oraz wychowawcom za obecność a druhom z OSP w Tuchowie i Mesznej Opackiej za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu spotkania. 

Wszystkich, którzy tylko mają na to ochotę zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał jako jedna z pamiątek ubiegłorocznego wydarzenia. 

 
Comments are Closed