KOLEJNY PRACOWITY PORANEK

Piątkowy (10.05) poranek przyniósł nam kolejne interwencje. Do pierwszego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani o godzinie 8:19 a dyspozycja dotyczyła oczywiście … substancji ropopochodnej, której ślady widoczne były na jezdni od ulicy Zielonej do ulicy Kolejowej oraz kilku przyległych ulicach. Na miejsce zadysponowano zastęp GBARt (Man) z naszej jednostki oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że spora plama substancji ropopochodnej znajduje się na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Reymonta. Patrol policji, który chwilę później dotarł na miejsce zdarzenia skontrolował i sprawdził sąsiednie ulice a następnie wskazał nam kolejne miejsca, w których znajdowała się śliska substancja. Przy użyciu wody oraz środka do neutralizacji tego typu substancji usunęliśmy zagrożenie i ok. 9:25 wróciliśmy do bazy by przygotować sprzęt do działań, które jak się okazało zmuszeni byliśmy podjąć kilkanaście minut później, bo o godzinie 9:47. Tym razem dyspozycja jaką otrzymaliśmy od dyżurnego SKKM PSP w Tarnowie dotyczyła konieczności siłowego otwarcia mieszkania w bloku przy ul. Reymonta. Z informacji jaka dotarła do nas wynikało, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego znajduje się osoba, z którą brak jest jakiegokolwiek kontaktu. Ponieważ jedno z okien mieszkania, które zlokalizowane było się na pierwszym piętrze jest uchylone, strażacy przy użyciu drabiny podjęli próbę dostania się do środka tą drogą. Bez uszkodzeń okna udało się wejść ratownikowi do mieszkania i otworzyć je od środka. Po wejściu pozostałych ratowników ustalono, że w mieszkaniu znajduje się przytomny mężczyzna, który przewrócił się i ze względu na stan zdrowia nie mógł się samodzielnie poruszać. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego, po przeprowadzeniu wstępnych czynności podjął decyzję o zabraniu mężczyzny do szpitala. W związku z tym strażacy pomogli w transporcie poszkodowanego do karetki i po niespełna godzinie wrócili do bazy i kolejny raz tego dnia zgłosili gotowość jednostki.