V PIKNIK SZKOLNY

18 maja 2019 odbył się V Piknik Szkolny zorganizowany przez Szkołę Podstawową imienia Stanisława Staszica w Tuchowie. W roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, V Szkolny Piknik odbył się pod hasłem „OD STAROŻYTNOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Uczniowie wraz z nauczycielami przebrali się za postacie historyczne. Można było przenieść się w przeszłość i na własne oczy zobaczyć m.in. księżniczki, szlachcianki, rycerzy a nawet Egipcjan!

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, na specjalnie przygotowanych stoiskach dzieci miały do wykonania różne ciekawe zadania, takie jak: przepisywanie kronik i starych ksiąg piórem gęsim i atramentem, rozwiązywanie krzyżówek historycznych, wykonanie pięknych prac plastycznych o różnej tematyce. Każdy uczestnik, który wykonał zadanie otrzymywał bon, który można było zamienić na nagrody z loterii fantowej.

Nie zabrakło również wspaniałego miasteczka zabaw z dmuchańcami, kulami wodnymi czy ścianą wspinaczkową. Można było spróbować swoich sił w łucznictwie, zagrać w szachy z rycerzem, czy też przymierzyć prawdziwą rycerską zbroję. Jak co roku, dzięki pomocy  Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie, dzieci miały możliwość założyć hełm strażacki i  ugasić pożar w miasteczku.

Na scenie amfiteatru można było obejrzeć występy zespołów muzycznych,  grupy taneczne A&J Mind Dance, igrzyska sportowe, pokaz mody historycznej,  przedstawienia teatralne, pokaz barmański CKZiU Tuchów , pokaz judo i taekwondo oraz konkurs profilaktyczny.

Naszą imprezę odwiedzili również rycerze z „Zakonu Rycerskiego Ziemi Bieckiej”, którzy na scenie zaprezentowali walki rycerskie oraz zbroje. Co jakiś czas można było usłyszeć potężny wystrzał armaty. Na zakończenie, na scenie wystąpił gość specjalny – pani Alicja Stanisławczyk- Karwat z zespołem.

[źródło: SZKOŁA PODSTAWOWA W TUCHOWIE]