NIESPOKOJNE NIEDZIELNE POPOŁUDNIE

Zapowiadane od rana przez synoptyków burze z gradem dotarły do Tuchowa w niedzielne (21.07) popołudnie kilka minut przed godziną 15. Ostrzeżenie 2 stopnia tym razem nie okazało się na wyrost, bo ulewny deszcz w połączeniu z silnym wiatrem oraz gradem narobił sporo szkód i zmusił do interwencji strażaków w powiecie tarnowskim. Tuchowscy strażacy interweniowali sześciokrotnie.
Pierwszy raz do zdarzenia wyjechaliśmy o godzinie 14:59 a zgłoszenie dotyczyło linii energetycznej zerwanej przez drzewo, które złamało się w miejscowości Lubaszowa i całkowicie zatarasowało przejazd na drodze gminnej. Na miejsce dotarliśmy razem z policjantami z tuchowskiego komisariatu a chwilę później dotarli do nas druhowie z Lubaszowej.  Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pracowników pogotowia energetycznego a w międzyczasie otrzymaliśmy informację o kolejnym złamanym drzewie także w Lubaszowej. Tym razem konary złamanego drzewa ani ono samo nie tarasowały pr
zejazdu ale niebezpiecznie zwisały nad droga gminną. Tutaj także przy użyciu piły szybko udało się usunąć zagrożenie i mogliśmy przejechać do kolejnego zdarzenia tj. namuliska na drodze gminnej, które pojawiło się w wyniku osunięcia się ziemi. O godzinie 17:20 zastęp samochodem GBARt (Man), który działał w Lubaszowej wrócił do bazy. 

W czasie gdy jeden zastęp działał w Lubaszowej, kolejni nasi strażacy działali najpierw przy ulicy Wróblewskiego, nas
tępnie Ryglickiej a na koniec jeszcze raz przy ulicy Wróblewskiego. Ostatecznie działania zakończyliśmy o godzinie 17:45 i pozostało nam uprzątnięcie sprzętu, wywieszenie do suszenia przemokniętych ubrań i przygotowanie samochodów do podjęcia kolejnych interwencji, których na szczęście tego dnia już nie odnotowaliśmy. 
Comments are Closed