DUŻE STRATY POMIMO SZYBKIEJ REAKCJI

Skuteczna reakcja właścicieli firmy oraz jej pracowników sprawiła, że udało się bardzo szybko opanować pożar samochodu dostawczego na placu wewnętrznym przy ulicy Tarnowskiej w Tuchowie.

Informacja o zdarzeniu dotarła na telefony naszych strażaków kilkanaście minut przed godziną 13 we wtorkowe (30.07) popołudnie. Na miejsce wyjechał z naszej remizy sześcioosobowy zastęp samochodem GBARt (Man) a w pięcioosobowym składzie, także samochodem GBARt  wyjechali do zdarzenia zawodowcy z posterunku w Siedliskach. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierowca pojazdu jadąc droga wojewódzką nr 977 (z strony Ciężkowic) w niedalekiej odległości od wjazdu na plac wewnętrzny firmy zauważył wydobywające się z komory silnika dym i płomienie. Udało mu się zjechać z drogi wojewódzkiej i zatrzymać na placu wewnętrznym firmy, gdzie właściciele i pracownicy przy użyciu gaśnic proszkowych stanowiących zabezpieczenie obiektów firmy a także gaśnic samochodowych, podjęli skuteczne działania i stłumili płomienie. Naszym zadaniem po dotarciu na miejsce było jego zabezpieczenie, odłączenie akumulatora w pojeździe a przy użyciu szybkiego natarcia dogaszenie spalonych elementów oraz przelanie komory silnika a także kabiny, w której stopieniu uległa część deski rozdzielczej. W dalszej kolejności przekazano pojazd właścicielom i po niespełna dwóch kwadransach zastępy zgłosiły dyżurnemu SKKM zakończenie działań. 

Na koniec jeszcze warte podkreślenia są dwie rzeczy. Poza szybką reakcją osób gaszących we wstępnej fazie pożar należy także zauważyć i pochwalić właściwą postawę kierowcy, który nie zatrzymał pojazdu w pierwszym lepszym miejscu np. między zaparkowanymi na placu pojazdami, ale odjechał w miejsce, gdzie zagrożenie dla innych pojazdów i osób było mniejsze.       
Comments are Closed