BO NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

Wakacje w wielu dziedzinach życia nazywane są potocznie „sezonem ogórkowym”. To określenie nie dotyczy jednak strażackiej służby, ponieważ my w zakresie swojej podstawowej działalności statutowej czyli prowadzenia działań ratowniczych nie mamy urlopów, świąt i przerw. 

Isaac Newton stwierdził kiedyś: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.” Dlatego, pomimo wakacyjnego okresu wypoczynkowego, w czwartkowe (01.08) popołudnie spotkaliśmy się w remizie aby przypomnieć sobie, a w przypadku osób o krótszym stażu strażackim, także poznać zasady obsługi samochodów gaśniczych GBARt 4,7/43 (MAN TGM 18.290) i GBA 2,3/20 (STAR 266), które znajdują się na wyposażeniu naszej jednostki. W szkoleniu, które zostało przeprowadzone przez doświadczonych strażaków – kierowców z jednostki operacyjno technicznej, udział wzięło 14 osób, w tym kierowcy, którzy na posiadają uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych i regularnie jeżdżą do zdarzeń. Po części, podczas której omówione zostały podstawowe zasady obsługi pojazdów, w praktyczny sposób zostały przedstawione ich możliwości.  

I podobnie jak rozpoczęliśmy wpis cytatem, w ten sam sposób go zakończmy, cytując tym razem polskiego pisarza Stefana Żeromskiego, który powiedział: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” 
Comments are Closed