SĄSIEDZKA POMOC

Setną tegoroczną interwencję odnotowaliśmy w naszych statystykach a do zdarzenia, które pod tą pozycją zapisujemy, zostaliśmy zadysponowani w miniony wtorek tj. 6 sierpnia.  

Początkowo zgłoszenie wyglądało bardzo poważnie, bo dotyczyło pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia tj. do Bistuszowej (gm. Ryglice) z naszej jednostki oraz posterunku czasowego PSP w Siedliskach wyjechały zastępy samochodami GBARt (Man). Po dotarciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do awarii i zapalenia się włącznika przy hydroforze. W wyniku niewielkiego pożaru w budynku pojawiło się spore zadymienie, które po wywietrzeniu przestało dokuczać mieszkańcom. Strażacy sprawdzili przyrządami obecność niebezpiecznych substancji w powietrzu a ponieważ mierniki nie wykazały zagrożenia, miejsce zdarzenia wraz z odpowiednimi zaleceniami przekazano właścicielom. 

Minął pierwszy tydzień sierpnia 2019 roku a w naszych statystykach przekroczyliśmy już liczbę 100 interwencji. W porównaniu do 84 wyjazdów w roku ubiegłym, tegoroczna ilość zapowiada się rekordowo. Przyczyną zwiększonej ilości interwencji w tym roku są przede wszystkim interwencje związane z anomaliami pogodowymi tj. wichury, burze, intensywne opady deszczu. Niestety daje się zauważyć tendencję do tego typu zdarzeń i chyba nie pozostaje nam nic innego jak tylko przyzwyczaić i dostosować się do takich warunków, bo … „jeżeli na coś nie mamy bezpośredniego wpływu to jeśli nie zaakceptować, trzeba to przynajmniej tolerować”. 
Comments are Closed