PEŁNE RĘCE ROBOTY PO WTORKOWEJ NAWAŁNICY

Wystarczyło 10 minut i nawałnica, która przetoczyła się we wtorkowy (20.08) wieczór nad gminą Tuchów sprawiła, że strażacy z 5 jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz zawodowcy z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach mieli pełne ręce roboty.

Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie wpłynęło kilka minut po godzinie 19 i dotyczyło powalonych drzew, które w miejscowości Dąbrówka Tuchowska skutecznie blokowały przejazd drogą wojewódzką nr 977. Chwilę później do kolejnych zdarzeń rozpoczęto dysponowanie kolejnych zastępów. Ponieważ sporo pierwszych zgłoszeń dotyczyło Tuchowa, do działań na terenie miasta wyjechały zastępy strażaków z Tuchowa, Karwodrzy, Burzyna, Siedlisk, Dąbrówki Tuchowskiej i Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach, którzy prowadzili działania na ulicach: Stromej, Wołowej, Jana Pawła II, Reymonta, Młyńca, Okólnej, Wróblewskiego i Ryglickiej.

Działania strażaków polegały m.in. na: wypompowywaniu wody, wycince powalonych drzew, zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych i telekomunikacyjnych, udrażnianiu zatkanych przepustów i kratek infrastruktury deszczowej i burzowej, kierowaniu ruchem, usuwaniu złamanych konarów drzew i powalonych drzew tarasujących przejazd drogami (wojewódzką, powiatowymi, gminnymi).

W sumie na terenie gminy Tuchów strażacy podjęli 17 interwencji, w których uczestniczyło 44 strażaków a ostatni zastęp zakończył działania o godzinie 22:42.

Ostatnie zdarzenie związane z wtorkową nawałnicą odnotowaliśmy we środę o godzinie 11:34. A do złamanych konarów drzew zwisających nad ulicą Przedmieście Górne wyjechał z naszej remizy sześcioosobowy zastęp samochodem GBARt (Man).  Dwudniowe działania zakończyliśmy bilansem 5 wyjazdów do zdarzeń. Szczegóły w zakładce INTERWENCJE.